NEWS

The newest issue of Super Luchas magazine talks about the history of the magazine and mention that this would be the last issue for a while as they are going on hiatus for at least a few weeks but there is thought that the magazine may cease. Nothing is official yet but if it is gone it would definitely be missed.

RESULTS

CMLL 3/18 – Arena Puebla
1. Centauro de Fuego & Siki Osama Jr. beat Meyer & Tigre Rojo Jr.
2. Magnus/Metalico/Soberano defeated Apocalipsis/Artillero/Inquisidor
3. Diamante/Sagrado/Starman beat Cancerbero/Nitro/Raziel
4. Torneo Parejas Increibles – Block A – Quarterfinals: Rey Cometa & Shigeo Okumura defeated Mascara Dorada & Puma King
5. Torneo Parejas Increibles – Block A – Quarterfinals: Atlantis & Volador Jr. beat Blue Panther & Averno
6. Torneo Parejas Increibles – Block A – Quarterfinals: Thunder & Damian el Terrible defeated Angel de Oro & Rey Escorpion
7. Torneo Parejas Increibles – Block A – Quarterfinals: La Sombra & Mr. Aguila beat Valiente & Niebla Roja
8. Torneo Parejas Increibles – Block A – Semifinals: Atlantis & Volador Jr. defeated Rey Cometa & Shigeo Okumura
9. Torneo Parejas Increibles – Block A – Semifinals: La Sombra & Mr. Aguila beat Thunder & Damian el Terrible by DQ when after Terrible fouled Thunder he ripped off Sombra’s mask.
10. Torneo Parejas Increibles – Block A – Finals: Atlantis & Volador Jr. defeated La Sombra & Mr. Aguila

CMLL 3/19 – Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Divino beat Demonio Rojo
2. El Gallo & Leo defeated Rafaga & Sadico
3. Exterminador & Rey Trueno beat El Idolo & Metatron
4. Hijo del Javier Cruz & Sky Kid defeated Acertijo & In Memoriam
5. Escandalo/Hijo del Signo/Hooligan beat Hombre Bala Jr./Pegasso/Super Halcon Jr.
6. Angel de Oro/Rey Cometa/Valiente defeated Morphosis/Namajague/Shigeo Okumura
7. Brazo de Plata/Diamante Azul/Rayo de Jalisco Jr. beat Damian el Terrible/Ultimo Guerrero/Universo Dos Mil by DQ when Universo fouled Rayo.

CMLL 3/19 – Arena Mexico
1. Camorra & Cholo beat Freesbee & Genesis
2. Demus 3:16/Mercurio/Pequeno Violencia defeated Aereo/Shockercito/Stukita
3. Diamante/Sagrado/Triton beat Puma King/Sangre Azteca/Vangelis
4. Lightning Match: Stuka Jr. defeated Polvora
5. Guerrero Maya Jr./Hijo del Fantasma/Shocker beat Mr. Aguila/Kraneo/Psicosis by DQ when Aguila fouled Shocker.
6. Marco Corleone/Mascara Dorada/Maximo defeated Ephesto/Euforia/Niebla Roja

Independent 3/17 – Gimnasio del Valle de Pachuca
1. Los Principes Rebeldes I y II beat Futuro Dos Mil & Halcon Rojo Jr.
2. Chica Bacteria & La Yuca defeated La Hielera & La Yaki
3. Barrio Azteca/Deluto IV/Gato Tenton/El Sable beat Campesino del Valle Jr.//Drastico/Monarca Azul Jr./Piloto Suicida
4. Los Hermanos Dinamita (Cien Caras/Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil) defeated Campesino del Valle/Justiciero/Solar I when Universo fouled and pinned Solar.

Promociones Cantu 3/18 – Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1. Genesis & Mini Laredo Kid beat Mini Rio Bravo & Mini Sobredosis
2. Fabi Apache & La Hiedra defeated Mari Apache & Taya Valkyrie
3. Los Exoticos (La Braza/Pimpinela Escarlata/Yuriko) beat The Inferno Rockers (Devil Rocker/Machine Rocker/Soul Rocker)
4. Los Poderosos (Hombre sin Miedo/Rio Bravo/Sobredosis) defeated Fenix/Laredo Kid/Perseus
5. Los Perros del Mal (Perro Aguayo Jr./Daga/Psicosis Original) beat Cuervo/Electroshock/Ozz